2014-09-30

Twój Przyjaciel Multipor na filmach

Ocieplenie od wewnątrz cieszy się coraz większą popularnością. Na kanale video Xella Polska pojawiła się seria edukacyjnych filmów Twój Przyjaciel Multipor, które dokumentują zastosowanie tej technologii w prywatnych mieszkaniach w Polsce.

Multipor po przyjacielsku, ukryty od wewnątrz budynku, izoluje ściany i poprawia komfort życia w pomieszczeniach starych i źle ocieplonych domów, bloków, czy kamienic.

Filmy z procesu izolacji Multiporem zostały nagrane w kilku izolowanych mieszkaniach, rozsianych po całej Polsce. Cykl filmów Twój Przyjaciel Multipor prezentuje zastosowanie płyt izolacyjnych z punktu widzenia mieszkańców nieocieplanych wcześniej mieszkań.

Skąd bierze się popularność izolacji mieszkań od wewnątrz? Okazuje się, że jest to praktyczne i efektywne rozwiązanie, gdy izolacja od strony zewnętrznej jest z najróżniejszych powodów niemożliwa lub niewskazana.

Czym różni się ocieplenie od wewnątrz od ocieplenia od zewnątrz? Izolacja ściany od zewnątrz powoduje, że ściana nagrzewa się razem z pomieszczeniem, więc różnice temperatur między ścianą a powietrzem wewnątrz nie są duże. Ściana nie powinna być w takiej sytuacji podatna na wykraplanie się pary wodnej.

W przypadku ocieplania od wewnątrz występuje zjawisko wykraplania się pary wodnej na styku ocieplenia i ściany. Stąd konieczność zastosowania materiałów o odpowiednich parametrach, takich jak płyty izolacyjne Multipor.

 

 

Multipor nadaje się do zastosowania w każdym miejscu w Polsce. Nie ma znaczenia, czy izolowane jest mieszkanie w bloku wielorodzinnym, czy w kamienicy. Płytami izolacyjnymi Multipor można odzyskać komfort cieplny mieszkania na parterze, piętrze, czy też na poddaszu.

Filmy z serii Twój Przyjaciel Multipor są dokumentacją przyczyny zastosowania ocieplenia od wewnątrz oraz łatwy sposób ocieplenia ścian w najróżniejszych mieszkaniach. Na filmach nie znajdziemy jednak specjalistycznego nazewnictwa oraz danych technicznych.

Nagrania pochodzą z najróżniejszych pór roku, bo izolację wykonuje się wewnątrz pomieszczeń. Zima lub warunki atmosferyczne nie są przeciwwskazaniem do ocieplenia od wewnątrz przy zastosowaniu płyt Multipor.